SERVISDELAR, 16 st, bl a Illums Bolighus, 1900-talets andra hälft.

Svärtade ljusstakar i trä och kuverttallrikar i teak från Illums Bolighus. Rostfri skål, salt- och pepparströare i teak och rostfritt samt två par salladsbestick i plast, märkta "Diama" respektive rostfritt stål och teak. Diameter 27 cm respektive längd 30 och 33 samt höjd 10 samt 30 cm.

Bruksslitage. Skål med hårdare bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK