LITOGRAFIER, 2 st, Torneå och Borgå, "Finland framställt i teckningar", 1800-talets mitt.

Borgå, efter daguerrotyp av Desarnod.
Torneå, efter original av Lennart Forstén.
Lith u. Druck v. Adler u. Dietze in Dresden.
Bildstorlek ca 13x20 cm.

Borgåmotivet något gulnat och med enstaka fläckar. Ej examinerade ur ram.

Utropspris
150 EUR