PARTI AFRIKANA, 1900-talets mitt/andra hälft.

Skuret trä. 2 urholkade masker, höjd ca 28-31 cm. 2 massiva masker, höjd 32-28 cm. 4 figurer, höjd ca 13-15 cm. En större figur med spjut, höjd ca 40 cm. En figur, kvinna med barn, höjd ca 27 cm. Ett huvud, höjd ca 22 cm.

Slitage. Sprickor. Lagningar. Spjutet med lagning, i två delar.

Utropspris
2 500 SEK