Ett par ljusstakar, läskvagga, sigillstamp, brevkniv, brevställ samt skrivbordsuppsats. Längd 2,5-30 cm.
Bruksslitage, repor. Glasinsats med nagg. Läskvaggans knopp något lös samt sned.