KAFFESERVIS, 3 delar, nysilver, jugendstil, möjligen Kayser, Ellison & Co, 1900-talets första hälft.

Kaffekanna med gångjärnsförsett lock, delvis flätat handtag. Sockerskål med löst lock. Grädd/mjökkanna. Samtliga med stram floral dekor i relief. Höjd ca 11,5-22,5 cm.

Slitage, repor, nagg och smärre bucklor. Färgbortfall och märken. Anlupet.

Utropspris
2 000 SEK