ELDHUNDAR, ett par, förgylld brons, Louis XV-stil, otydligt märkta. Troligen sekelskiftet 1900.

I form av genombrutna rocailler. Stöd av järn. Längd ca 51 cm, höjd ca 40 cm.

Slitage, anlöpningar, något ostadiga. Vardera med ett borrat hål.

Utropspris
4 000 SEK