TRANCHERBESTICK, 2 delar, England, 1800-tal.

Kniv märkt William Bocking Cuttler Ebor Works Sheffield. Handtag med horn. Knivens längd 41,5 cm.

Slitage.

Utropspris
2 000 SEK