RÖKELSEURNA, brons, Kina, 1800-tal.

Dekor av cloissoné. Hänklar i form av drakar. Locket krönt av fohund. Diameter 31 cm.

Repor. Smärre emaljskador.

Utropspris
3 000 SEK