PARTI SERVISDELAR, vitmetall, 5 delar. "Svenska Tobaks Monopolet". Malmö. 1900-talets första hälft.

Monogram för "Svenska Tobaks Monopolet" STM på föremålen. Gräddkanna. höjd 7,5.
Uppläggningsskålar, diameter 16-24-
Uppläggningsfat, Längd 29-24. Bredd 20-17.

Bruksslitage. Märken och repor. Små bucklor.

Utropspris
1 500 SEK