Smycken
424954

BRUDKRONA, förgyllt silver med odlade pärlor. Ceson, Göteborg 1964. Vikt ca 60 gram.

Genombruten, spetsar med krönande pärlor, fotring med ringar. Diameter 7,5-10,5, höjd 5,5 cm.

Slitage och repor. Oxidering.

Utropspris
1 500 SEK