SATIRBLAD, 5st, kolorerade kopparstick, efter bla John Collett och Matthias Darly, Storbritannien, 1800-1900-tal.

Bla efter M. John Collet "Grown gentlemen tought to dance" och efter Matthias Darly, "The Connoiseurs". Dansscen, toalettscen samt gatuscen. Bildstorlek ca bredd 22,5-33,5 höjd 21,5-28,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Veck. Revor. Lagningar. Retuscher. Gulnade. Ett blad delvis löst i ram.

Utropspris
2 000 SEK