PARTI ORIENTALISKA FÖREMÅL, 19 st, några forntida och från Egypten.

16 skarabeer av olika modell och material, varav några av forntida ursprung. Ring av glas, glaspärla, kosmetiskt glaskärl. Längd 0,5-5 cm.

Slitage, nagg.

Utropspris
2 000 SEK