LJUSHÅLLARE, ett par, till ljusstakar. Empire, 1800-talets första hälft. Sydeuropa.

Bronserade, karyatider med vingar, bladhölster. Bredd 29,5 cm. Fästets diam 2,4 cm

Lagningar, kompletterad bronsering.

Utropspris
3 000 SEK