SERVIS, 58 delar, flintgods, Arabia 1917-1927.

12 förrättstallrikar
12 flata tallrikar
12 djupa tallrikar
11 assietter
2 såsskålar med lock
4 serveringsskålar
3 serveringsfat
2 terriner med lock

Serverings- och såsskålarna samt faten med märkbara fläckar under glasyren, krackelyr.
Färgskiftningar, slitage. Ett lock med skadad knopp.

Utropspris
400 EUR