Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

SERVIS, 58 delar, flintgods, Arabia 1917-1927.

12 förrättstallrikar
12 flata tallrikar
12 djupa tallrikar
11 assietter
2 såsskålar med lock
4 serveringsskålar
3 serveringsfat
2 terriner med lock

Serverings- och såsskålarna samt faten med märkbara fläckar under glasyren, krackelyr.
Färgskiftningar, slitage. Ett lock med skadad knopp.

Auction closed
400 EUR
The auction is closed.