FICKUR, herr, 14k guld, omkring 1900. Vikt ca74g.

Boett med rikt ornamenterad stråldekor, innerboett i metall, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, slipat glas. Diameter 45mm.

Urtavla med nagg kl7, liten tavla med anlöpning. Slitage, ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK