FAT SAMT SKÅLAR, 3 delar, brons, bla Gunnar Nylund, 1900-talets första hälft.

Fat, monogramsignerat Gunnar Nylund, dekor av fiskar, diameter 27 cm. Skålarnas diameter 13 och 17 cm.

Några repor. Hänkel släppt på undersida.

Utropspris
1 500 SEK