SKÅL samt VASER, 3 st, stengods, Sven Wejsfelt Gustavsberg. Signerade och daterade.
Glasyrer i gult, grått, beige och vinrött. Daterade -85, -88 samt -00. Höjd 5-16 cm.
Smärre slitage. Skålen med glasyrdefekt vid fotringen.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK