UTMÄRKELSE, färglitografi, tryckt i Ryssland omkring 1914.

Nikolai Andrejevitsh Sytinski, född i Helsingfors (år 1871), förlänad med St. George orden för slaget den 26.8 1914. Bildstorlek 54x33,5 cm.

Slitage, gulnad, revor. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
400 EUR