Nystilar

Nystilar

SPEGEL, rokokostil, omkring sekelskiftet 1900.

Bronserad samt förgylld. Dekor av växtlingor, musselkrön delvis genombrutet. Nederdel med liknade dekor. Fasetterad glas. Höjd ca 138 cm.

Saknar bakstycke. Bruksslitage. Smärre sprickor.

Utropspris
1 500 SEK