KARMSTOLAR, 6 st, Mart Stam, Fasem, Italien, 1980-tal.

Stomme av metall. Klädsel av brunt skinn.

Fläckar. Färgskiftningar. Armstöd med slitage.

Utropspris
4 000 SEK