SALTKAR, ett par, silver, JE Skreij Falun, 1933. Totalvikt ca 162 gram.

Båtformad skål med två hänklar. Runda fötter. Höjd 9,5 cm.

Skålens botten saknar kork. Lagningar. Hänklar delvis av/lagningar vid fästen. Skador.

Utropspris
1 500 SEK