PARTI FORNFÖREMÅL, 5 st SAMT 22 MYNT, mest forntida, Medelhavsområdet.

Rundat bronskärl, två oljelampor varav en svartmålad, mindre kärl av keramik format som ett sk tårglas, litet kvinnohuvud av terrakotta. Höjd 3,5 - 9,5 cm.

Slitage, nagg, skador, sprickor. Bronskärlet saknar botten samt lagning, hål och kantskada.

Utropspris
1 500 SEK