LJUSSTAKAR, 2 st, mässing möjligen Spanien 1600-talets slut.

Balusterfomat skaft, oktagon fotplatta. Höjd 14,5 cm resp 16 cm.

Åldersrelaterad patina. Den andra med lagningar och sned. Spår av röd färg.

Utropspris
150 EUR