AFTONVÄSKA, Jolles, Wien, Österrike, 1960-tal.

Handbroderad petite point. Kedja och knäppning i metall, invändigt tillhörande spegel och portmonnä. Ca 20 x 24 cm. Originalask 24 x 29 cm.

Mindre bruksslitage, ask med slitage och mindre skador.

Utropspris
1 200 SEK