Madeleine Pyk – en samling F769
449100

BOCKBORD, allmoge, bär datering 1751.

Ek. Skuren dekor. Kopplade ben. Längd 94, bredd 49, höjd 75cm. Monogram "IAS".

Bruksslitage. Torrsprickor. Repor och märken.

Utropspris
2 000 SEK