LJUSPLÅT, mässing, barockstil, 1800-tal.

Sköldformad med bucklor och floral dekor. Kröndel med dekor av hjärta. Svängd dubbel ljusarm. Höjd 43,5 cm.

slitage, mindre bucklor, lagningar och möjligen komplettera.

Utropspris
1 500 SEK