UPPSATSSKÅL, nysilver, stämplad PP, 1900-talets första hälft.

Sidorna dekoreras med fruktmotiv, invändigt förgylld, glasinsats med slipad kant. Höjd 20,5 cm, diameter 24 cm.

Slitage, smärre bucklor, gravyr, anlöpningar.

Utropspris
150 EUR