SKÅP, 1800-talets första hälft.

Målat trä, skuren dekor. Två skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Låda. Bredd 72, djup 38, höjd 146 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage, maskstunget, större spår av skadedjur. Renoverad samt kompletterad. Senare målning. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK