SKÅP, 1800-talets första hälft.

Målat trä, skuren dekor. Två skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Låda. Bredd 72, djup 38, höjd 146 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage, maskstunget, större spår av skadedjur. Renoverad samt kompletterad. Senare målning. Keys included.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed