Bestående av: Den hedniska tiden, Drottning Kristinas förmyndare, Drottning Kristina, Gustav I och Erik XIV, Lutterska tiden och Karl den nionde, Karl den elftes historia del 1, Karl den elftes historia del 2, Karl den elftes historia del 4, Karl den elftes förmyndare, Karl den tolftes historia, Karl den tolftes historia, Karl den tolftes regering, Fredriks regering, Striden mellan Arvid Horn och Karl Gyllenborg samt Ulrika Eleonora och Arvid Horns sista år, Arvid Berhhard Horn och hans samtida, Fredriks regering, Adolf Fredriks regering del 2, Konung Karl X Gustaf,
Slitage, skador. Säljes i befintligt skick.