Axel Petersson Döderhultarn

(Sverige, 1868-1925)
Axel Petersson Döderhultarn
(Sverige, 1868-1925)

AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN, 6 delar, Auktionsgrupp, snidat trä.

Grupp bestående av "Ropar-Olle" samt fem figurer. Snidat och delvis målat trä. 5 figurer stämplade "Axel Petersson". Höjd 24-37 cm.

Repor. Sprickor. Några avslag. Några delar saknas. Lös del medföljer.

Utropspris
35 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

388. Trude Viken, "Woman".
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
Aktuellt bud:
40 000 SEK