Axel Petersson Döderhultarn

(Sweden, 1868-1925)
Axel Petersson Döderhultarn
(Sweden, 1868-1925)

AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN, 6 delar, Auktionsgrupp, snidat trä.

Grupp bestående av "Ropar-Olle" samt fem figurer. Snidat och delvis målat trä. 5 figurer stämplade "Axel Petersson". Höjd 24-37 cm.

Repor. Sprickor. Några avslag. Några delar saknas. Lös del medföljer.

Auction closed
35 000 SEK
The auction is closed.