GRÖTSKÅL, tenn, Alexander G Lund, Vimmerby 1842.

Rund form. På fot. Diameter 22 cm.

Botten med monogram. Lock med monogram. Bucklor. Några repor och märken. Lockknopp nertryckt.

Utropspris
1 500 SEK