RESERVOARPENNA, Mont Blanc, numrerad 1108/4810, modellen lanserades år 2000.

"Karl der Grosse - Hommage á Charlemagne". Sterlingsilver med guldpläterade detaljer. Längd 14 cm (inkl lock). Etui medföljer.

Bruksslitage, repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK