Robert Ker Porter

(Storbritannien, 1777-1842)
Robert Ker Porter
(Storbritannien, 1777-1842)

ROBERT KER PORTER (efter), kopparstick, kolorerade, 2 st, 1800-talets första hälft.

"Surrender of the Children of Tippoo Sultaun" samt " Finding of the Body of Tippoo Sultaun". Bronserade originalramar. Bildstorlek 50 x 70 cm.

Ej examinerade ur ram. Fläckar. Gulnade. Pappersskador.

Utropspris
4 000 SEK