PARTI LERGODSFÖREMÅL, 10 delar, Sydamerika.

Skål med målad geometrisk dekor, diam 12, klotrund flaska med smal uppdragen hals och handtag, höjd 17 cm. Tre figuriner föreställande Gudomar, miniatyrkärl, fyra dekordelar. Höjd 4-14 cm.

Slitage, nagg, avslag. Skålen med sprickor och lagning.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

496. Korgbrosch 18K guld och emalj med diamanter, design Barbro Littmarck, W.A. Bolin.
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK