BENSINPUMP, Shell, The Tokheim pump, USA, 1900-talets mitt.

Metall. Senare hyllinredning. Dörrar. Senare lampa med kupa av glas. Längd 54. Bredd 40. Höjd 193 cm.

Omarbetat till skåp. Omlackerat. El ej funktionstestad. Slitage. Repor och märken.

Proveniens

Samling tillhört Roland "Lövis" Johansson.

Utropspris
25 000 SEK