Bernhard Zickendraht

(Tyskland, 1854-1937)
Bernhard Zickendraht
(Tyskland, 1854-1937)

BERNHARD ZICKENDRAHT, olja på pannå, signerad och daterad 1894.

Odalisque. Ca 10 x 14,5 cm.

Rispor, krackelyr, ytsmuts.

Utropspris
3 500 SEK