SKOLPLANSCH, 1900-tal. N.J. Gumperts Skolmaterialhandel, Göteborg.

Tryckt hos C.C. Meinhold & Söhne, Dresden. Människan, ca 120 x 49 cm. Oramad med träkant upp- samt nedtill.

Veck, hål, slitage, tejpade kanter.

Utropspris
1 500 SEK