Nystilar

Nystilar

BOKSKÅP, nyrenässans, sent 1800-tal

Fanerat med valnöt samt valnötsrot, överdel med glasade dörrar och bakomliggande hyllplan. Underdel med dörrar och lådor. Bredd 123 cm, djup 52 cm, höjd 234 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, överdelens ena dörr med skador samt saknar glas, fanerskador, nyckel till glasdörrar saknas.

Utropspris
3 000 SEK