ASKAR, 2 st, Finland och troligtvis Ryssland 1900-talets första kvartal.

Krag- och hattask i fanérat lövträ. Rund form, med lock och bruna läderremmar. Höjd 13,5 och 29 cm. Diameter 19, 5 samt 52 cm.

Slitage. Sprickor, märken och repor. Något defekt form.

Utropspris
1 500 SEK