MODELLBÅT. "Elsie", 1900-talets första hälft.

Längd 95, höjd inkl fot 84 cm.

Smärre fläckar och bruksslitage.

Fiskeskonaren "Elsie" byggdes 1910 i Essex, Massachusetts. Hemmahamn i Glouchester och förliste S:t Lawrence-bukten 1935.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

57. Berndt Friberg, vaser, 4 st, stengods, Gustavsbergs studio 1958-63.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
13 000

ditt bud
Aktuellt bud:
13 000 SEK