FÄRGETSNING, efter Carle & Horace Vernet, etsad av Charles François Gabriel Levachez, senare avdrag 18/1900-tal.

“A Hunter and a Pony" nr 42 ur Vernets serie “Recueil de Chevaux Tous, Genres, Cessines". Plåtstorlek 28 x 35.

Ej examinerad ur ram. Gulnad.

Utropspris
1 500 SEK