Johan Fredrik Martin

(Sverige, 1755-1816)
Johan Fredrik Martin
(Sverige, 1755-1816)

JOHAN FREDRIK MARTIN, akvatint över konturetsning. Utgiven 1805.

Kong. Lust-Slottet Haga. Chäteau Roy de Haga. Förgylld empireram. Bildstrl ca 37x52.

Smärre slitage, något gulnad, ytsmuts.

Utropspris
2 500 SEK