BÅLSKÅL, MUGGAR, 10 st samt SLEV, pläter, England, 1900-talets första hälft.

Skålens brätte med bladverk. Muggar med svängda hänklar. Skålens diameter 34 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK