BESTICKUPPSÄTTNING, 66 delar, "Scandia" Kaj Franck, Hackman Sorsakoski, 1900-talets mitt.

Olika storlekar
20 gafflar, längd 14,5-17,5 cm.
22 knivar, längd 19-16 cm
20
2 skedar, längd 10-18,5 cm
soppslev 25 cm
såsslev 15,5 cm

Bruksslitage.

Utropspris
300 EUR