ETSNINGAR, 6 st, främst Shakespeare-motiv, I.P Simon, 1800-tal.

4st Shakespeare, variernade figurscener: "As you like it" - Akt II, Scen VII från "The Seven Ages". Efter Robert Smirke. Plåtstorlek ca 45,5 x 46 cm.
Shakespeare: "Othello"- Akt II, Scen I. Efter Thomas Stothard. Plåtstorlek ca 50 x 63 cm.
"The Grandmother's Blessing", efter Robert Smirke. Plåtstorlek 50 x 63,5 cm.

Ej examinerade ur ram. Fläckar, revor.

Utropspris
5 000 SEK