Konst Grafik
483620

Adolphe Mouron Cassandre

(Frankrike, 1901-1968)
Adolphe mouron cassandre, färglitografisk affisch, signerad och daterad -35 i trycket.

ADOLPHE MOURON CASSANDRE, färglitografisk affisch, signerad och daterad -35 i trycket.

Tryckt hos Hachard & Cie, Paris. 69x99 cm.

Ej examinerad ur ram. Mindre fläckar, skador, tejprester och revor.

Utropspris
40 000 SEK