Äggformad behållare med avtagbar överdel krönt av fågel på rede med ägg. Tre svängda ben på rund fot med hållare för värmeljus. Invändig löstagbar insats för sex ägg. Höjd 28 cm.
Slitage, kröndekor med bristning/lagning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.